معرفی ۷ سایت واسه یادگیری زبون ایتالیایی در هر سطحی 

 

 

بیشتر این سایتا واسه زبون آموزانِ هر قسمتی مطالبی دارن. فرقی نمی کنه تازه می خواید یادگیری زبون ایتالیایی رو شروع کنین یا به دنبال تکمیل چیزایی هستین که از قبل یاد گرفتین، این سایتا شاید به شما کمک می کنن. کافیه چند دقیقه وقت بذارین و سری به اونا بزنین تا اولین قدم رو در راه یادگیری زبون ایتالیایی وردارین.

پیشنهاد اول: سایت Memrise

«یادگیری لذت بخش می شه.» این شعارِ اولین سایت فهرست ماست. memrise یک برنامه یادگیری زبانه و تموم تلاشش رو وقف این هدف کرده که یادگیری رو از یک کار طاقت فرسا به یک سرگرمی تبدیل کنه. واسه رسیدن به این هدف، این سایت تموم دروسش رو به شکل فلش کارت و بازی ارائه می کنه و ایده ی اصلی رو بر این پایه پیش می بره که یادگرفتن زبون دلخواه شما، دنیا رو نجات میده!! (گرچه مسخره به نظر می رسه، اما در تقویت انگیزه یادگیری زبون بسیار مؤثره!)

۱. تمرینای حافظه

این سایت اصطلاحات و کلمات جدید رو با استفاده از فلش کارتایی با تکنیک رمزهای حفظی به زبون آموزان یاد می ده. این وسیله ها با استفاده از تصاویر یا عبارات خاصی به شما کمک می کنن واژه ها و اصطلاحات رو زودتر یاد بگیرین و اونا رو مدت طولانی تری در حافظه تون نگه دارین. این ویژگی، سایت memrise رو به انتخاب خوبی واسه کسائی که تازه می خوان زبون ایتالیایی رو یاد بگیرن تبدیل می کنه، چون یادگیری زبون ایتالیایی رو از صفر شروع می کنه و به شما کمک می کنه دایره ی لغات تون رو قوی و بی دردسر بسازین.

۲. دایره ی لغات

تقریبا کل سایت memrise وقف یادگیری کلمات جدید شده. هرکدام از درسای کوتاه و شیرین memrise شامل کمه کم ۵ واژه جدیده که کاربر قبل از رسیدن به درس بعدی باید همه اونا رو یاد بگیره. اگه واسه یادگیری لغات مشکل داشته باشین (مثلا نتونین به بیشتر سؤالاتی که این لغات در اونا هست جواب بدین) این کلمات وارد فهرست مواردی می شن که بعدا باید مرور کنین. این کار به حافظه هم کمک می کنه و باعث می شه بتونین در مدت کوتاهی تعداد زیادی کلمه ایتالیایی یاد بگیرین.

۳. بیان کنندهای جالب پیشرفت

memrise مثل یک بازی طراحی شده تا هرموقع تونستید، به سراغ اون برید. پس جدا از اینکه رمزهای حفظی، جنبه های چشمی زیادی در این سایت هست که لبخند به لب تون میاره. مثلا هربار که با یک کلمه جدید آشنا میشید، تصویر یک دانه رو می ببینن که در گلدانی کاشته می شه. هرچه به سؤالات بیشتری درباره اون کلمه جواب درست بدین، دانه بیشتر رشد می کنه و جوونه می زنه. بازم که پیشرفت می کنین، گیاه رشد می کنه تا شکوفا شه و گل بده. این جور طراحیا به شما انگیزه بیشتری میدن چون پیشرفت تون رو به چشم می ببینن و واسه پیشرفت بیشتر مشتاق میشید.

پیشنهاد دوم: سایت FluentU

بزرگ ترین مشکل زبون آموزان اینه که نمی دونن چه جوری در بستر زبانی که دارن یاد می گیرن، غرق شن. یادگیری گرامر و صرف فعل خوبه (و البته خیلی هم لازمه!) اما اگه این چیزها رو داخل مکالمهای واقعی به کار نبرین و به گوش تون نخورَد، فایده ای واسه تون نداره. حتما قبلا هم شنیدین که کلید یادگیری هر زبانی اینه که بتونین بهش زبون فکر کنین. این کاریه که FluentU واسه انجامش به شما کمک می کنن. FluentU از ویدئوهای واقعی (موزیک ویدئوها و تریلرهای فیلما، اخبار و ویدئوهای انگیزشی) استفاده می کنه و اونا رو به درسای اختصاصی یادگیری زبون تبدیل می کنه. FluentU دسته بندی بزرگی از لوازم یادگیری زبون ایتالیایی داره که واسه هر کاربری در هر سطحی خیلی راحت قابل دسترسیه. اینجا به چند مورد از امکانات شاخص این سایت آموزشی اشاره می کنیم.

۱. ویدئوها

یادگیری زبون از راه فیلم، یکی از روشای خوب و مؤثر یادگیریه. FluentU صدها ویدئو واسه یادگیری زبون ایتالیایی در اختیار زبون آموزان قرار می ده. این ویدئوها همون موزیک ویدئوها، اخبار، تریلرها و همون برنامه هایی هستن که مردم اون کشور تماشا می کنن. تنها فرقش اینه که اجزایی به اونا اضافه شده که در یادگیری زبون به شما کمک می کنن. مثلا زیرنویس ویدئوها، هم به زبون انگیسی و هم به زبون دلخواه شما در دسترسه و می تونین سطح خودتون رو (از مبتدی تا پیشرفته) انتخاب کنین. این ویژگیا FluentU رو به یک بستر خوب واسه غرق شدن در زبون ایتالیایی تبدیل می کنن.

۲. دایره ی لغات

ویدئوها هسته ی اصلی FluentU هستن اما این سایت تواناییای دیگری هم داره که به شما کمک می کنه توانایی هاتون رو در گرامر و لغات بالا ببرین. مثلا وقتی دارین یک ویدئو رو تماشا می کنین، با انتخاب یک کلمه هم معنی اونو می ببینن و هم تصویر مرتبطی که کمک می کنه اون کلمه تو ذهن تون بمونه، واسه تون نشون داده می شه. به این صورت کلمه رو به دلیل ی کاربرد اون یاد می گیرین. این کار باعث می شه نسبت به حفظ کردن صرف کلمه، زودتر اونو یاد بگیرین و بیشتر تو ذهن تون بمونه.

۳. کوئیزها

کوئیزهای FluentU به شما کمک می کنن با کمک سؤالات و تمرینات، علم خودتون رو و لغات هر ویدئو رو زودتر یاد بگیرین. FluentU به شما نشون می ده که چند درصد از ویدئو رو یاد گرفتین. اینطوری یک ملاک قابل اعتماد و روشن واسه امتحان میزان پیشرفت تون دارین.

۴. وبلاگا

وبلاگِ در حال گسترشِ زبون و فرهنگ «ایتالیایی» مطالب مفیدی در مورد حفظ و یادگیری مطالب و گرامر در اختیار شما می ذاره. جدا از اینکه اینا این وبلاگ شامل منابع دیگری مثل فهرستی از سایتا و دوره های آنلاینیه که می تونن به شما در یادگیری زبون ایتالیایی کمک کنن. بازم که دسترسی به ویدئوها ممکن می شه و وبلاگ گسترش پیدا میکنه، می تونین حتی فلش کارتایی رو پیدا کنین که لغات هر درس وبلاگ رو پوشش میدن. با کلیک بر dialog، می تونین به متن کامل ویدئو دسترسی پیدا کنین و با کلیک بر vocab، تموم کلمات و عبارات ویدئو رو همراه با فایل صوتی مناسب، مرور کنین.

FluentU با کمک مکالمهای بومی و زیرنویسای با هم به شما کمک می کنه خود رو در بستر این زبون قرار بدین و با استفاده ی روزمره ی زبون ایتالیایی آشنا شید. با کلیک بر هر کلمه فورا یک تصویر، توصیفی در رابطه، مثال و ویدئوهای دیگری که اون کلمه در اونا به کار برده شده، واسه تون نمایان می شه. بعد از تموم شدن هر ویدئو می تونین با کوئیزهای FluentU لغات اون ویدئو رو تمرین کنین. FluentU حتی لغاتی رو که یاد می گیرین دنبال می کنه و طبق اونا به شما پیشنهاد می ده کدوم ویدئوها رو ببینین و چه سؤالاتی باید از شما پرسیده شه. جدا از اینکه اینا به شما یادآوری می کنه که دقیقا چه زمانی وقت دوره کردنه. تجربه کار با FluentU این حس رو به شما می ده که این برنامه واسه شخص شما طراحی شده.

می تونین به مدت ۱۵ روز از ویدئوهای FluentU به شکل رایگان و آزمایشی استفاده کنین و بعد واسه استفاده از نسخه کامل، به شکل درون برنامه ای مبلغی رو بدین. اما می تونین به رایگان در «وبلاگ ایتالیایی» ثبت نام کنین و از چیزایی مثل بهترین فیلم ایتالیایی در نت فلیکس و بهترین منبع ویدئوهای ایتالیایی و خیلی چیزای دیگر باخبر شید.

پیشنهاد سوم: سایت Online Italian Club

Online italian club واسه خودش یک گنج مخفیه. شاید بهترین سایت یادگیری زبون ایتالیایی نباشه، ولی بهترین جا واسه پیدا کردن منابع یادگیری گرامر، تمرینات و درسای listeningه. سایت Onlineitalianclub.com به وسیله کسائی به وجود اومده که خودشون هم می خواستن ایتالیایی یاد بگیرن.

دنیل استیفنز، یک مرد بریتانیاییه که به همراه همسر ایتالیایی اش این سایت و یک مدرسه در بولونی رو اداره می کنه. خود دنیل چند سال وقتش رو صرف یادگیری زبون ایتالیایی کرد. همین باعث شد با مشکلاتی که زبون آموزان با اونا روبه رو می شن، خوب آشنا شه و بتونه نکات مفیدی در اختیار اونا بزاره و راه هایی واسه یادگیری بهتر به اونا نشون بده. اون خود با اعضایی که سؤالی داشته باشن یا افرادی که در سایت فعالیت می کنن در ارتباطه. این ویژگی به سایت حالت خصوصی و راحتی می ده.

ویژگیای زیر online italian club رو منحصربه فرد می کنن:

۱. عضویت آسون و رایگان

گرچه علم آموزان می تونن بدون عضویت به تموم درسای سایت دسترسی داشته باشن، اما عضویت واسه همه در italian club رایگانه و امتیازات جالبی هم داره. ثبت نام واسه عضویت ساده س! (کافیه اسم و آدرس ایمیل تون رو وارد کنین) و وقتی عضو شدید، هر هفته تا سه درس رایگان به وسیله ایمیل دریافت می کنین. این درسا دربردارنده ی تستای کلمه و تمرینات صوتی هستن و یک تجربه متعادل و کامل از یادگیری زبون رو در اختیار شما می ذارن.

۲. مکالمها

یکی از بهترین امکانات online italian club، امکان استفاده از مکالمات ضبط شده. در این مکالمها کمه کم دو نفر به زبون ایتالیایی با هم صحبت می کنن و هرچه سطح فرد بالاتر برود، سرعت و سختی مکالمه بیشتر می شه. به زبون آموزان پیشنهاد می شه که -کمه کم بار اول- فقط به مکالمات گوش کنن، اما متن مکالمه هم در دسترسه تا افراد در صورت نیاز بتونن به وسیله اون مکالمه رو دنبال کنن.

۳. مطالب مناسب واسه همه سطحا

خیلی از سایتای یادگیری زبون، بیشتر تمرکزشان رو بر افرادی می ذارن که تازه می خوان زبون رو یاد بگیرن اما italian club واسه هر سطحی، چیزی در چنته داره و این موارد همیشه در حال اضافه شدن هستن. سطوح درسی طبق «چارچوب اروپایی مشترک منبع واسه زبونا» تنظیم شدن که در تموم مدارس و مراکز تجاری مورد استفادهه. این سطوح از «A1: مبتدی» شروع می شه و به «C2: ماهر یا مسلط» ختم می شه و در هر سطحی، چیزایی واسه یاد گرفتن هست.

۴. کلاسا و خواندنیا

online italian club جدا از اینکه درسا و تمرینات رایگان، لینک کلاسای استادان مجرب سایت رو در اختیار شما می ذاره که با استفاده از اسکایپ می تونین در اونا شرکت کنین. اگه ترجیح میدید یک زبون آموز جداگونه باشین، سایت داستانای الکترونیکی کوتاه و قابل دانلودی رو در اختیار شما می ذاره که واسه زبون آموزان در سطوح مختلف مناسب ان. این مطالب همراه با یک فایل صوتی ارائه می شن تا شما بتونین بازم که متن رو می خونین، تلفظ کلمات رو هم .

پیشنهاد چهارم: سایت Duolingo

دولینگو یکی از سایتای مورد علاقه منه. این سایت که در سال ۲۰۱۱ تأسیس شد، بیشتر از ۱۲۰ میلیون کاربر داره و تا الان چندین جایزه دریافت کرده. طی چار پارسال جزو برنامه هایی بوده که بیشترین تعداد دانلود رو در رده برنامه های آموزشی از google play داشته.

یکی از عوامل موفقیت Duolingo، فقط اینه که این سایت چیزای زیادی واسه ارائه به زبون آموزان داره. گرچه این برنامه فعلا آموزشای ویدئویی نداره اما امکانات دیگری داره که یادگیری زبون ایتالیایی رو نه تنها رقابت برانگیز، بلکه سریع و لذت بخش می کنه. دولینگو که هم از راه سایت و هم از راه برنامه بسیار جذاب و مفیدش روی گوشی و تبلت قابل استفادهه، در اصل یه سری از کوئیزهاست که با پیشرفت سطح زبون آموز، سخت تر می شن و واسه همین، این برنامه بهترین انتخاب واسه کسانیه که کمی با زبون ایتالیایی آشنایی دارن یا قبلا مطالب پایه رو از راه سایت دیگری یاد گرفتن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مهاجرت به آلمان و شرایط لازم واسه اخذ مجوز اقامت در این کشور 

دولینگو هیچ درسی نداره، وسیله یادگیری این برنامه فقط تستای سریعی هستن که هرکدام پنج دقیقه یا کمتر طول میکشن و مهارت شما رو در یادگیری کلمه و حافظه، با تمرینایی مثل ترجمه ی جملات، پُر کردن جاهای خالی و معنی کردن کلمات پرورش میدن. این برنامه تمرینات صوتی هم داره که در اون شما یا باید گوش بدین و کلماتی رو که می شنوین، تایپ کنین یا باید کلماتی رو با صدای بلند بخونین.

غیر از همه اینا، ویژگیای زیر Duolingo رو به یکی از بهترین منابع یادگیری زبون تبدیل می کنن.

۱. زیر نظر گرفتن مهارت ها

Doulingo نه تنها هر روز مهارتاتون رو مورد آزمایش قرار می ده، بلکه پیشرفت شما رو دنبال می کنه و در نظر میگیره که چقدر یاد گرفتین و چقدر تمرین می کنین. هرچقدر بیشتر تمرین کنین، امتیاز بیشتری به دست میارید. انگیزه ای که شما رو تشویق می کنه تا به مراحل بالاتر برسین، اینه که می تونین درسای جدید رو باز کنین و مطالب کاربردی و جدیدی یاد بگیرین.

۲. یادآوری روزانه

وقتی گفتم دولینگو هر روز مهارتاتون رو سبک و سنگین میکنه منظورم این بود. وقتی در دولینگو ثبت نام می کنین و اولین درس رو میگذرونین، «راه» یادگیری زبون ایتالیایی رو شروع می کنین. این راه تا زمانی که هر روز روی مهارت هاتون کار می کنین ادامه داره. اگه حتی یک روز تنبلی کنین، باید از صفر شروع کنین. (درسایی که گذرانده اید کامل می مونن اما وقتی ببینین بیان کننده مسیرتون از ۱۶۷ روز یک دفعه صفر شده، شاید به شخصیت تون برمی خورد.) این کار باعث می شه مشتاق شید هر روز تمرین کنین. هرچقدر روزهای بیشتری در بیان کننده مسیرتون داشته باشین، امتیاز بیشتری به دست میارید و اعتماد به نفس تون بیشتر می شه.

شخصیت

فراموش کار هستین؟ نگران نباشید. اگه تا زمان خاصی درس تون رو تکمیل نکردید، دولینگو واسه تون ایمیل می فرستد و یادآوری می کنه راه جذاب تون رو دنبال کنین.

۳. تکرار کلمات

دولینگو کلماتی رو که در اونا بیشتر اشتباه می کنین، در نظر میگیره و اونا رو در درسای بعدی اون قدر تکرار می کنه تا بر اونا مسلط شید. این تکرار در به خاطرسپردن کلمات و عبارات سخت به شما کمک می کنه. با این روش، کلماتی رو که یادگیری شون واسه تون سخت بود، اون قدر خوب یاد می گیرین که با یک نگاه معنی شون رو به خاطر میارید. با گذشت زمان بخشایی که تکمیل کردین کم کم ضعیف می شن. باید برگردید و با تکمیل تستایی، اون بخش رو دوباره تقویت کنین. این کار به شما کمک می کنه با وارد شدن به مراحل جدید، درسای قبلی رو فراموش نکنین.

سایت دولینگو مقالاتی داره که می تونین اونا رو بخونین (یا بنویسین) اما تمرکز اصلی برنامه، روی تست هاست که اونو بیشتر مثل یک بازی می کنه. زبون آموزانی که قالب عادی درسا واسه شون خسته کننده س، از این ویژگی بیشتر لذت می برن. بهتر از همه اینکه این برنامه رایگانه!

پیشنهاد پنجم: سایت Live Lingua

Live lingue سابقه خوبی در آموزش زبون ایتالیایی داره. این سایت از همون روشایی استفاده می کنه که به وسیله کانون خدمات خارجی آمریکا به کار میره (کانون خدمات خارجی آمریکا کانونیه که دیپلماتا و بقیه افراد رو واسه صحبت با مسئولان و شهروندان خارجی آموزش می ده). Live lingu با این کار راه جدیدی واسه یادگیری زبون ایتالیایی پیشِ روی زبون آموزان قرار می ده. بعضی از منابع شامل فایلای صوتی هستن که میشه اونا رو به رایگان دانلود کرد. امکان دانلود رایگان کتابای الکترونیکی و هم گزینه ای واسه ضبط صدا هست که به کمک اون می تونین مطمئن شید تلفظ تون درسته.

این آموزشا به بخشای زیر تقسیم می شن:

۱. FSI italian headstart

این برنامه راهنمای سریعی واسه معرفی زبون ایتالیاییه و بر تلفظ و چیزای ساده ای مثل الفبا و سیستم شمارش تمرکز می کنه و با هم شما رو با تکنیکا و مهارتای مکالمه آشنا می کنه. در این دوره نکات اساسی رو یاد می گیرین و به اندازه ای آموزش می ببینن که بتونین به عنوان یک توریست در ایتالیا از پس مکالمات بر بیایید.

۲. FSI italian programmed course

این برنامه حتی پایه ای تر از بخش قبله و با معرفی صدای حروف شروع می شه. این برنامه از سنگ بنای زبون شروع می کنه و تا جایی پیش میره که جنبه های گرامری ایتالیایی مثل فرقای جنس، اعداد، ناما و زمان فعلا رو آموزش می ده.

۳. Italian FAST course volumes 1&2

این دوره ها همون دوره هایی هستن که بیشتر مأموران دولتی وقتی می خوان یک زبون رو به سرعت و خوب یاد بگیرن، پشت سر می ذارن. FAST اینجا مخفف Familliarization and short termه. این دوره شما رو در بستر یک زبون آزاد می کنه و شما باید تنها به دانسته های خودتون تکیه کنین.

این نوع دوره ها طبق قوانین و گرامر نیستن و خیلی ساده، زبون ایتالیایی رو فقط با مکالمه و قرار گرفتن در موقعیتایی که در زندگی روزمره در ایتالیا با اونا روبه رو میشید به شما یاد می ده. (گفته می شه این روش بسیار مؤثرتری واسه یاد گرفتن یک زبانه گرچه شاید لازم شه یک دوره مکمل گرامر رو طی کنین تا مهارت هاتون هماهنگ شن.)

هر کدوم از دوره های بالا یک کتاب آموزشی الکترونیکی و فایلای صوتی واسه هر درس داره . همه دوره ها طوری هستن که می تونین به تنهایی اونا رو تمرین کنین یا از یک معلم ایتالیایی کمک بگیرین. مهم اینه که همه این درسا رایگان هستن.

پیشنهاد ششم: سایت Italianpod101

Italianpod101 یک پادکسته که در اون معلمان سرحال و سرزنده، دروسی رو واسه همه زبون آموزان در هر سطحی از یادگیری زبون ایتالیایی ارائه می کنن. این پادکست یک راه جدید و عالی پیشِ روی زبون آموزانی می ذاره که از دنبال کردنِ محضِ کتابای درسی واسه یادگیری زبون خسته شدن. اینکه بتونین در زبون ایتالیایی غرق شید و کلمات رو با تلفظ درست و روشن از زبون معلمان ایتالیایی ، یکی از بهترین روش ها واسه بهبود یادگیری شماس.

چند ویژگی Italianpod101 که باید به اونا اشاره کرد:

۱. درسا

Italianpod101 هزاران درس واسه ارائه داره و هر روز هم به تعداد این درسا اضافه می شه. این درسا هم به شکل صوتی و هم به شکل ویدئویی ارائه می شن و شما می تونین هرکدام رو که می خواید، انتخاب کنین.

۲. فلش کارتا و یادداشتای درسی

با وجود اینکه ایده ی اصلی Italianpod101 یاد دادن زبون ایتالیایی به زبون آموزان از راه وسایل صوتیه، اما وسایل تصویری هم واسه کمک به یادگیری شما در این سایت وجود دارن. این وسیله ها شامل فلش کارتا و یک فایل PDF با یادداشتای هر درسه. اینا به شما کمک می کنن بر موضوع درس تمرکز کنین. این امکان رو به شما میدن که حتی وقتی به پادکست گوش نمی کنین، بتونین لغات رو دوره کنین.

۳. شبکه اجتماعی

غیر از مجریان پُرشور پادکست، Italianpod101 به شما این امکان رو می ده که با ایتالیایی زبانان دیگر هم در رابطه باشین. می تونین با زبون آموزان دیگر درباره درسا بحث کنین و حتی با اونا در فرومای ویژه ای که واسه ایجاد حس رفت و امد ساخته شدن، چت و گفت وگو کنین. این کار روشی عالی واسه بالا بردن اعتماد به نفس زبون آموزانه. یادگیری زبون کار سختیه، خوبه بدونین افراد دیگری هم هستن که با همون مشکلات و درگیریاتون دست وپنجه نرم می کنن.

Italianpod101 رایگانه، اما شما می تونین واسه دسترسی به تواناییای بیشتر اونو پیشرفت بدین. ثبت نام در این سایت، سریع و راحته. تنها کاری که باید بکنین اینه که ایمیل تون و سطح فعلی زبون ایتالیایی تون رو وارد کنین!

پیشنهاد هفتم: سایت One world italiano

این سایت با منابع بسیاری که داره، به شما کمک می کنه ذهن تون رو آماده کنین و در زبون ایتالیایی غرق شید. این سایت که به وسیله یک مدرسه ی یادگیری زبون ایتالیایی در کاگلیری ایتالیا اداره می شه، ایتالیایی رو به وسیله معلمان ایتالیایی به شما یاد می ده. پس برخلاف خیلی از سایتا که واسه ترجمه ی متون به گوگل ترنسلیت متوسل می شن، می تونین مطمئن باشین مطالبی که به زبون ایتالیایی روی این سایت می ببینن، واقعا ایتالیایی هستن!

مطالب One word italiano از شبکه های خبری، روزنامه ها و حتی برنامه های تلویزیونی واقعی گرفته شدن، پس واسه زبون آموزانی که کمی پیشرفته تر هستن و به دنبال مطالب رقابت برانگیزی می گردن که مهارت هاشون رو آزمایش کنن هم مفیده.

و حالا چند مورد از بهترین تواناییای این سایت:

۱. دوره ها

همونجوریکه انتظار میره، دوره های آنلاین زبون که به وسیله استادان ماهر تدریس شدن، کیفیت فوق العاده ای دارن. دوره های one word Italiano از گرامر و صرف فعل تا مکالمات رو شامل می شه و دارای تمرینات reading ،writing و listeningه. این سایت با مدرسه ی one word italiano در کاگلیری در ارتباطه پس اگه حس ماجراجویی دارین، می تونین در یک دوره از کلاسای یادگیری زبون ایتالیایی در ایتالیا ثبت نام کنین.

۲. ویدئوها

one word italiano واسه یادگیری صوتی و تصویری، مجموعه خیلی از ویدئوها داره. این ویدئوها شامل ویدئوهای یوتیوب هستن که در آخر اونا تمرینات درک مطلب قرار گرفته و جدا از اینکه اونا، تریلرهایی از فیلمای ایتالیایی و فیلمایی که به ایتالیایی ترجمه شدن هم در این مجموعه هست. با کمک این ویدئوها شما متوجه میشید که ایتالیاییا واقعا چه جوری صحبت می کنن؛ این اطلاعات به مهارتای شنیداری و تلفظ شما کمک شایانی می کنه.

۳. اخبار و فرهنگ

چه راهی بهتر از دیدن/خوندن اخبار یک کشور واسه شناخت فرهنگ اونا هست؟ one word italiano لینکایی به مشهور ترین خبرگزاریای ایتالیایی مثل Rai news و corriere della sera داره.

این سایت اخبار رو هم به شکل تصویری و هم به شکل نوشتاری پوشش می ده. تمرینات گرامر و درک مطلب طبق متونی که درباره فرهنگا و اقوام ایتالیایی نوشته شدن در این سایت هست و به شما در به دست آوردن درک روشن تری از این کشور کمک می کنه.

One word italiano یک سایت رایگان با منابع بسیار زیاده. فرقی نمی کنه در چه سطحی هستین، آخرش می تونین مطالب مفید و رقابت برانگیزی در مورد یادگیری زبون ایتالیایی در این سایت پیدا کنین.

هر کدوم از سایتای بالا می تونن نقطه خوبی واسه شروع یا ادامه یادگیری زبون ایتالیایی باشه، اما اگه واقعا می خواید در زبون ایتالیایی غرق شید، سعی کنین هر تعداد از اونا رو که می تونین دنبال کنین. همه اینا این امکان رو به شما میدن که مثل یک «un nativo» ایتالیایی صحبت کنین.(به مدت محدود)


دیدگاهتان را بنویسید